Personel Devam Kontrol SİSTEMİ

PDKS

Geleneksel uygulamaların çoğunda en temel problem çalışma saatlerinin kontrolü ve denetimi sürecinde çalışanların sadece iş yerlerinde bulunma saatlerine göre denetimleri gerçekleştirmesidir. Bu sistemi uygulamanın farklı metotları bulunmaktadır. Bunlar arasında ofise girişlerde biometrik veriler veya giriş kartlardaki verilerle yapılan kayıtlar yer almaktadır. Diğer bazı uygulamalar ise çalışanların bilgisayarlarını açma ve kapama zamanlarına göre kayıtların gerçekleştirilmesidir. Başka uygulamalar ise ilgili programların çalıştırılmaya başlamasından itibaren kayıtlarını gerçekleştirmektedirler.

Ancak yukarıda yer alan yöntemlerden ziyade, bir yönetici için personelin iş gününü ne kadar verimli bir şekilde geçirdiği ve personelin şirket için ne kadar katkı sağladığını belirlemek daha önemlidir. Bunun için ise, personelin sandalyede oturduğu, iş arkadaşlarıyla konuştuğu veya sosyal medyada harcadığı zamanı değil, çalıştığı net zamanı belirlemeye gerek duyulmaktadır.

sadık ve dürüst takım oyuncusunu öne çıkarır

Geleneksel denetim programları harcanan zamanın ne kadarının verimli, ne kadarının verimsiz bir şekilde harcandığını belirlemede yeterli değildir. Bu programlarla uyumlu olarak çalışan zaman çizelgeleri ise personelin sadece ofiste bulunduğu zamanı tespit etmeye yardımcı olur. Ancak şüphesiz bu bilgiler tüm bu zaman içerisinde personelin çalıştığını göstermez.